KÖCKRITZ. Målning, St Bartholomae.

2098910. KÖCKRITZ. Målning, St Bartholomae.

Köckritz, målning, S:t Bartholomä, olja på duk. Skildring av pilgrimsfärdskyrkan på västra stranden av sjön Königssee på Hirschauhalvön framför en bergskedja, signerad längst ner till vänster, 59x78cm (74x96cm).

Smärre fläckar och lätt spraka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 063