TESSERVIS, 15 delar, porslin, Gefle/Upsala Ekeby. 1970-tal.

209692. TESSERVIS, 15 delar, porslin, Gefle/Upsala Ekeby. 1970-tal.

1 gräddsnipa.
1 sockerskål.
1 tekanna.
6 fat, diameter 16 cm.
6 tekoppar.

Slitage, glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 gräddsnipa.
1 sockerskål.
1 tekanna.
6 fat, diameter 16 cm.
6 tekoppar.

Slitage, glasyrbortfall.

Antal besök: 890