209632. TEVAGN i mässing/glas. NK. 1920/1930-tal.
Tèvagn i patinerad mässing på hjul med ett hyllplan och två glasskivor i klarglas
Höjd 68 cm
Totallängd 83,5 cm, glasskiva längd 74 cm
Bredd 44,5 cm.
Bruksskick, ranglig
Glasskivor med märken, sprickor i ett hörn samt dålig passning.