Zenit, ca. 1920. 0.800 silverfodral, halvmåne och krona, motorvänd, förgyllda kanter. Urverk: mässing, kornig, halvplåt, manuell, signerad, urtavla: emalj, Arabian hours, Verk nr.: 1075576, Boett nr.:2545562/6494, totalvikt ca. 84 g
Hela, omkring 1900. Silverfodral med förgylld kant och metallskyddskåpa. Urverk: kornad mässing, förgylld, brorörelse, manuell, emalj urtavla, arabiska timmar. arbete: stämplad med fyr och ”HELA”
Totalvikt ca.. 68,5 g
fickur Försilvrad, initialer ”JF”. Gå. Nr.: 33289/36985, verk stämplat, Def. Nyckellindning, nyckel saknas.
Alla 3 klockor är igång, ingen garanti på funktion, ibland i stort behov av reparation!