KAARE KLINT. karmstol, "Kirkestolen", formgiven 1936.

2093664. KAARE KLINT. karmstol, "Kirkestolen", formgiven 1936.

Stomme av bok. Genombruten rygg. Sits med flätat repsnöre. Höjd ca 88 cm.

Slitage. Repor och märken. Smuts. Röklukt.

Kaare Klint (1888–1954)

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaare Klint (1888–1954)

Antal besök: 2 023