STOLAR, 7 st. Ek, "Calmare Nyckel", Carl Malmsten, Åfors Möbler, 1900-tal.

209294. STOLAR, 7 st. Ek, "Calmare Nyckel", Carl Malmsten, Åfors Möbler, 1900-tal.

Tygklädda sitsar, stolarna är brännmärkta
Ryggstödets höjd 91 cm, sitthöjd 44-45 cm.

Ett ryggstöd med lagning på översta spjälan, samt en spjäla vid stolsbenen med lagning, två stolar lite rangliga, tyg med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 259