209246. GLAS och KERAMIK, bland annat Jie Gnatofta, Arabia, Rörstrand, Royal Copenhagen.
Syltburk, "Söta Sussie syltbod", Jie.
Burk, lock i kork, Arabia.
Skål, Elisabeth, Rörstrand.
Skål, genombruten, Royal Copenhagen.
Vas, sk. hundben.
Konstglas, sannolikt Erik Höglund.
Uppläggninsskålar, 2 st, sill och smör, Wide, Hälsingborg.
Smörbytta, "Farina", Anita Nylund, Jie Gantofta.
Bruksslitage. Syltburk med lagning.
Uppläggningsskålar och smörbytta med krackelyr och smärre missfärgning.