TELEFONER, 2 st, 1900-talets första hälft.

209144. TELEFONER, 2 st, 1900-talets första hälft.

Bakelit. Botten, ovandel samt detaljer i målat trä på en av telefonerna. Höjd mellan 28-45 cm.

Slitage på telefonsladd till luren på en. Åldersslitage. Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 977