PARTI GLAS, 13 delar, mestadels signerade Eva Englund, Orrefors.

209137. PARTI GLAS, 13 delar, mestadels signerade Eva Englund, Orrefors.

Skålvas, diameter ca 17,5 höjd 14,5 cm
Kanna, höjd ca 20,5 cm.
2 snapsglas, höjd ca 10 cm.
2 vinglas, höjd ca 21 cm.
Vinglas + starkvinsglas + likörglas, osignerade. Höjd ca 14 - 20 cm.
2 vinglas + dricksglas + skål, "Maja", höjd ca 8 - 17,5 cm.

Tillverkningsdefekter. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna, höjd ca 20,5 cm.
2 snapsglas, höjd ca 10 cm.
2 vinglas, höjd ca 21 cm.

Antal besök: 538