1 st Bruno Mathsson, Carl Christiansson, 1992
1 st John Kandell, Gunilla Lundahl, 1992
1 st Svenska Formgivare, Carolina Söderholm, 2005
1 st Carl Malmsten, Anna Greta Wahlberg, 1988
1 st Produktkatalog, Cassina, Silverbergs Malmö 1988
1 st DESIGN, 1900-talets pionjärer, Penny Sparke, 1999.
Fint skick, visst bruksslitage.