PARTI SILVER, 6 delar, delvis tänger, servettställ, 1800/1900-tal.
209014. PARTI SILVER, 6 delar, delvis tänger, servettställ, 1800/1900-tal.
Sil med trähandtag, stämplad GVH, längd 29 cm
Uppläggningssked, stämplad J.T, längd 24 cm
Tesil, "olga", stämplad N5, GD, längd 18 cm
Servettställ, Stiltenn Sven Carlsson, 1967, längd 12 cm
Kakspade, stämplad NM, längd 15 cm
Kaktång, Gewe, längd 15 cm
Vikt ca 286 g.
Kaktång, Gewe, längd 15 cm
Vikt ca 286 g.