12 st kaffeskedar, längd 12 cm
6 st kaffeskedar, längd 10 cm
1 st sked, längd 11 cm
6 st bordsgafflar, längd 15 cm
1 st bordsked, längd 15 cm
1 st sked, längd 18,5 cm
2 st skedar, längd 18 cm
1 st sked, längd 21 cm
1 st sockersked med förgyllning, längd 21 cm
1 st sked, längd 22 cm
1 st sked, längd 22 cm
3 st matknivar, längd 24 cm
3 st bordsknivar, längd 21 cm
2 st knivar, längd 19,5 cm
2 st knivar med graverad dekor på knivbladen, längd 18,5 c
2 st serveringssked/gaffel, längd ca 18 cm, med gravyr
1 st tårtspade med utsirat skaft, längd 22,5 cm
1 st tårtspade med glasskaft, längd 24,5 cm
1 st såssked, längd 20 cm
1 st matgaffel, längd 21 cm
1 st påläggsgaffel, längd 18 cm
1 st skinkdekoration, längd 22 cm
1 st sax, längd11,5 cm
1 st tårtspade, längd 26,5 cm
2 st gafflar/2 st knivar med bakelitskaft, längd 18 cm
1 st sockertång med utsirad dekor, längd 14 cm
1 st sockertång med utsirad dekor, längd 10,5 cm
1 st ostrongaffel, svensk spets, längd 14 cm
1 st skål, höjd 2,5 cm
Samtliga nysilverstämplade
Medföljer 2 st sockertänger.
Bruksskick.
6 st kaffeskedar, längd 10 cm
1 st sked, längd 11 cm
1 st bordsked, längd 15 cm
1 st sked, längd 18,5 cm
2 st skedar, längd 18 cm
1 st sked, längd 21 cm
1 st sked, längd 22 cm
1 st sked, längd 22 cm
3 st matknivar, längd 24 cm
3 st bordsknivar, längd 21 cm
2 st knivar, längd 19,5 cm
1 st såssked, längd 20 cm
1 st matgaffel, längd 21 cm
1 st sax, längd11,5 cm
1 st tårtspade, längd 26,5 cm
1 st skål, höjd 2,5 cm
Samtliga nysilverstämplade
Medföljer 2 st sockertänger.
Bruksskick.