VÄGGORNAMENT, 1 par, handsnidat trä, gustaviansk stil, Bengt Johansson, Bildhuggeri och konsthantverk,Tibro, 1900-tal.

208850. VÄGGORNAMENT, 1 par, handsnidat trä, gustaviansk stil, Bengt Johansson, Bildhuggeri och konsthantverk,Tibro, 1900-tal.

Rik dekor av rosor och rosetter mot bladverk.

längd 59 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

längd 59 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 1 158