SKEDAR, 2 st, silver, Lidköping och Stockholm. 1800-talets början.

208846. SKEDAR, 2 st, silver, Lidköping och Stockholm. 1800-talets början.

Sked, Peter Andreas Neuendorf, Lidköping, 1811, längd 21,5 cm. Sked, Daniel Hallman, Stockholm, 1818, längd 22,5 cm. Vikt 113 gram.

Slitage. Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Gravyr.

Antal besök: 730