Silver, Ryssland, stämplad Moskva 1770-talet, garantistämpel "A.A", med sliten årsstämpel "177", smeden verksam 1759-1784, höjd 47, diameter 58 mm, vikt 39 gram.
Åldersrelaterat slitage.
Åldersrelaterat slitage.