Fotogenlampa, 18/1900-tal, höjd ca 54 cm.
Blomvas, Orrefors. Höjd 30 cm.
Skål, "Corona", Orrefors. Höjd 11 cm, diameter ca 19 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.