BÄGARE, silver, Johan Högstedt, Kalmar 1797, vikt ca. 386 gram.

208461. BÄGARE, silver, Johan Högstedt, Kalmar 1797, vikt ca. 386 gram.

Dekor med bland annat blommor och bladverk.

Initialer. Repor. Bucklor längs mynning. Smärre buckla på mynningskant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 406