BORDSARMATUR i järn/glas. Fotogen. 1800/1900-tal.

208158. BORDSARMATUR i järn/glas. Fotogen. 1800/1900-tal.

Bordslampa med vit opak vestaskärm och utskuren bemålad järnfot
Höjd inkl "8" rundbrännarerör, 25 cm
Nedre diameter 23 mm
Märkt Kosmosbrenner.

Bruksskick
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nedre diameter 23 mm
Märkt Kosmosbrenner.

Bruksskick
Ej funktionstestad.

Antal besök: 663