TALLRIKAR, 10 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

20805. TALLRIKAR, 10 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

Dekor av blommor i famille rose-färger samt underglasyrblått. Diam 15-23 cm.

Mestadels med lagningar, sprickor och nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 704