2076695. HORST MIESLER. målning, Amsterdam.
Horst Miesler (f. 1934), målning, Amsterdam, olja på duk. Skildring av flera figurer på en strandpromenad på en vattenförekomst till vänster mot en molnig himmel, signerad längst ner till höger, och med en självhäftande etikett på baksidan, 60x88cm (74x103cm).