MYNT, 24 st. Silver, 1 kr, 2 kr, 5 kr, 1800/1900-tal.

207560. MYNT, 24 st. Silver, 1 kr, 2 kr, 5 kr, 1800/1900-tal.

1 krona, 2 st, 1875
2 kronor, 1876, 1937, 1946, 2 x 1947, 1953, 2 x 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959, 1963, 4 x 1964, 2 x 1965, 1966
5 kronor, 1955
Vikt 328 g.

Bruksslitage, olika silverhalt.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 krona, 2 st, 1875
5 kronor, 1955
Vikt 328 g.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 713