HannoVerum
Konst
Måleri
207447. CLAUS BERGEN. (Stuttgart 1885 - 1964 Lenggries) - ”Detalj från Skagerrak slaget den 31 maj 1916" - olja/duk. 55 x 82,5 cm Signerad, daterad och inskrivet nere till höger: Claus Bergen - augusti 1919 München. Oinramad.
« Tillbaka till föremålet