2073938. Sinus fåtölj med ottoman av COR (2).
Sinus fåtölj med ottoman av COR. Konstruktion på förkromade, svängande fjäderstål löpare. Skydd med rödbrunt läder.
Präglat på baksidan av remmen: 'COR'.
Solstolens mått bredd 73 cm, djup 90 cm, höjd 92 cm. Fotpall mått: bredd 73 cm, djup 56 cm, höjd 45 cm.
Smärre tecken på slitage, smärre ytliga repor i läder.