2072356. BARSKÅP, barockstil, 1900-tal.
Invändigt med belysning och dekor av vapensköldar samt glashyllplan.
Utvändigt rikligt dekorerad i relief med maskaroner, bladgirlanger och vinrankor.
Längd 94, bredd 51, höjd 168 cm.
Nyckel knäckt i låset, stötmärke samt bruksslitage.