206671. STRINGHYLLOR, 2 st, mahognyfanér, vita gavlar, "BFB-Hyllan / Ladder shelf", Nisse Strinning. 1900-talets mitt.
6 st hyllplan, vita gavlar. Etikettmärkt.
Höjd 77 cm x 2.
Längd 78 cm x 2.
Bredd 20 - 30 cm.
Bruksslitage. Smärre partier med påbättrad färg på gavlarna.