SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, brittiska, 1800-talet mitt.

2066461. SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, brittiska, 1800-talet mitt.

Oktagonala räfflade pipor, signerade EW Bailey London, med proof-marks, laddstockar i hank, utfällbara avtryckare, bälteshakar, nätskurna sk saw-handle kolvar, längd ca 22 cm.

Smärre slitage, fungerande mekanism.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion

Antal besök: 858