SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, brittiska, 1800-talet mitt.
2066461. SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, brittiska, 1800-talet mitt.
Oktagonala räfflade pipor, signerade EW Bailey London, med proof-marks, laddstockar i hank, utfällbara avtryckare, bälteshakar, nätskurna sk saw-handle kolvar, längd ca 22 cm.