2065352. ARMBANDSUR, LONGINES, 1940-tal.
Herrur, Longines, armbandsur, elastiskt stålarmband. plexiglas, manuellt uppdrag, stavindex och arabiska siffror, liten sekundvisare.
Diameter 32,15 mm
Storlek med armband ca 18 cm.
Repor och ytslitage. Armband utan elasticitet på några ställen.
Fungerade vid inskrivningstillfället, ingen funktionsgaranti lämnas.
Diameter 32,15 mm
Storlek med armband ca 18 cm.