GÖRAN MALMVALL. BORD, Svensk Fur, 1950-tal.

2065202. GÖRAN MALMVALL. BORD, Svensk Fur, 1950-tal.

Bord furu, bockbordstyp. Formgivare Göran Malmvall för Karl Andersson och söner, 1900-talets mitt.
Höjd 71 cm
Skivans mått 135 x 70 cm.

Hårt slitage, skador på trä, fanér skador. Se bilder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 71 cm
Skivans mått 135 x 70 cm.

Antal besök: 956