Armband med historiska ansikte, troligtvis lavasten.
Stenarnas storlek ca 1,5x1,5 cm
ostämplad metall.
Längd 16 cm.
Bruksslitage, 1 sten med skada.
ostämplad metall.
Längd 16 cm.