VAS i lergods. Jugend. Kupittaan Saviteollisuus, (AB Kuppis Lerindustri), Finland, 1900-talets början.

205880. VAS i lergods. Jugend. Kupittaan Saviteollisuus, (AB Kuppis Lerindustri), Finland, 1900-talets början.

Vas med två hänklar
Höjd 22,5 cm
Stämplad, Made in Finland.

Bruksskick
Smärre glasyrdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas med två hänklar
Höjd 22,5 cm
Stämplad, Made in Finland.

Bruksskick
Smärre glasyrdefekter.

Antal besök: 1 388