205505. SKÅLAR, 3 st, keramik, Rörstrand, Gustavsberg och Ekeby.
Skål, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg.
Skål, flintgods, "Blå Eld", Rörstrand.
Skål, lergods, Ingrid Atterberg, Ekeby.
Längd ca. 19-28 cm.
Bruksslitage. Fajansfat, krackelyr och nagg.