PARTI KURIOSA, 3 delar, bl a nötknäppare, 1800/1900-tal.

205176. PARTI KURIOSA, 3 delar, bl a nötknäppare, 1800/1900-tal.

Nötknäppare i form av gubbe, monogramsignerad K.J. Höjd 22,5 cm
Ljussax, längd 15,5 cm
Underlägg, ett par, mässing samt sten, i originalkartong. Diameter 8 cm.

Slitage. Ett underlägg med stötskada. Haka på nötknäppare med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljussax, längd 15,5 cm

Antal besök: 953