205106. JONAS BOHLIN. " IRON CONCRETE " signerad, numrerad, 1 /15, Källemo AB Värnamo 1987 , inköpt hos Michael Asplund, Stockholm.
Stolen " Concrete " formgavs 1981, denna variant helt i järn utfördes 1987 i en upplaga om 15 exemplar
Inköpt hos Michael Asplund, Stockholm, bekräftad äkthet Jonas Bohlin.
Höjd 90,5 cm
Vikt 58,2 kg.
Höjd 90,5 cm
Vikt 58,2 kg.