2047418. ARMBANDSUR, Exona Lunastar, Automatic, ref 600 C.
Kalender, rödfärgade detaljer med förgyllda bårder samt stenar.
Oval boett med motiv av astronaut och rymdfärja (månlandningen, apollo 11, 1969), ca 40 x 45 mm.
Exona, föregångare / efterträdare / alias utav Ermano.
Slitage / repor på glas samt boett, Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.