ARMBANDSUR, Exona Lunastar, Automatic, ref 600 C.

2047418. ARMBANDSUR, Exona Lunastar, Automatic, ref 600 C.

Kalender, rödfärgade detaljer med förgyllda bårder samt stenar.
Oval boett med motiv av astronaut och rymdfärja (månlandningen, apollo 11, 1969), ca 40 x 45 mm.

Exona, föregångare / efterträdare / alias utav Ermano.

Slitage / repor på glas samt boett, Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 945