BROSCH, silver, förgylld, 1872 samt RING 18k guld med silverinfattad sten.
20461. BROSCH, silver, förgylld, 1872 samt RING 18k guld med silverinfattad sten.
Brosch med dekor av blad och blomma, otydlig mästarstämpel och ort, dat 1872. 4,5 x 4 cm.
Ring 18k guld med silverinfattad blå sten, otydliga stämplar, storlek 15,5.