2045465. Wittmann, soffa 'Atlantis No 4220'.
2-sits Svart läderfodral (Vachette 1160, färg: ebenholts). Bollfötter och bas, svartmålad. Vänster sida upphöjd med avtagbar ryggkudde. HxWXDxSH: ca. 78 cm x 165 cm x 85 cm x 41 cm.
Tecken på slitage, ytliga repor, skrubbsår på baksidan av ryggstödet.