OTTO KIRCHNER. Målning, ”Vindrinkare med cigarr,” München.

2045009. OTTO KIRCHNER. Målning, ”Vindrinkare med cigarr,” München.

Otto Kirchner (1887-1960), målning, ”vindrinkare med cigarr”, olja på masonit, München. Interiör föreställande en man som konsumerar vin och cigarrer i trekvarts profil mot tallgrön bakgrund, signerad och topograferad längst upp till höger, 22x17cm (38x33cm).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 982