2044702. DAMSKOR, två par, 1920-1930-tal.
Ett par crème färgade London Shoe Company Ltd silkepumpar, möjligen mått 6, samt ett par lädersandaler, ursprungligen silverfärgade med gyllene och flerfärgade ornament. Tillsammans med en Walter Barnard & Son hatbox, 33cm x 29cm.
Silke pumpar med färgning och slitage i proportion till ålder och användning, sandalerna med tungt slitage och förlust av de flesta färgerna, ur form. Kartongen med tungt slitage, fläckar, reva och fläckar.