DAMSKOR, två par, 1920-1930-tal.

2044702. DAMSKOR, två par, 1920-1930-tal.

Ett par crème färgade London Shoe Company Ltd silkepumpar, möjligen mått 6, samt ett par lädersandaler, ursprungligen silverfärgade med gyllene och flerfärgade ornament. Tillsammans med en Walter Barnard & Son hatbox, 33cm x 29cm.

Silke pumpar med färgning och slitage i proportion till ålder och användning, sandalerna med tungt slitage och förlust av de flesta färgerna, ur form. Kartongen med tungt slitage, fläckar, reva och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

The Auction Hub
Antal besök: 440