FRITZ KOCHENDÖRFER. Skulptur, Marguerite, kvinnobyst, bemålad gips, Art nouveau, 1900-tal.

2044701. FRITZ KOCHENDÖRFER. Skulptur, Marguerite, kvinnobyst, bemålad gips, Art nouveau, 1900-tal.

Signerad "FR Kochendörfer". Framsidan märkt, "Art nouveau", "Marguerite".
Höjd, ca 65 cm.

Slitage, avslag, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, ca 65 cm.

Antal besök: 1 249