AREND VAN DE POL. Målning, betande får.

2043981. AREND VAN DE POL. Målning, betande får.

Arend van de Pol (1886-1956), målning, betande får, olja på trä. Skildring av tre får på en äng, pasty färg, signerad längst ner till vänster, 38x30cm (51x45cm).

Ett hål och en spricka i träet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 528