FOTOGENLAMPA, glas, samt metall, rokokostil, slipad dekor, 1800-tal.

204359. FOTOGENLAMPA, glas, samt metall, rokokostil, slipad dekor, 1800-tal.

Rött glas med slipad förgylld dekor. Tulpanformad frostad kupa.
Höjd 86,5 cm.

Bruksslitage, något skev i infästningen till oljehuset.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 86,5 cm.

Antal besök: 857