2043477. hylla, mässing, glas, akrylglas, 1950-tal.
Hylla, mässing, glas, akrylglas, 1950-tal. Konstruktion av mässing och akrylglas med fem rektangulära, lösa glashyllor, H.150cm, W.128cm, D.40cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, oxidation i mässing och minimala repor i glaset.