GRAMMOFON, HMV, EK, 1900-TALETS BÖRJAN.

2043260. GRAMMOFON, HMV, EK, 1900-TALETS BÖRJAN.

Circa 1920-talet, hissen toppen för att avslöja skivspelare med hastighetskontroll och en No.4 spelhuvud, över en ljudbox och ett skivskåp,
97cm maximal höjd x 46cm bred x 51 cm djup.

Inte testad, men vindar upp och verkar fungera.
Skivspelare obalanserad och slipning under drift.
Knackar, märken och repor till fall med ålder.
Fötterna med några knackar och spår av gammal mask.
En skivskåpsdörr lös från gångjärn.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

The Auction Hub
Antal besök: 1 571