2039944. - ALTERMANN, HORST. Parforce hunt, olja på duk.
signerad och signerad längst ner till vänster ”H. Altermann/ D.dorf”, ca 60 x 80 cm, inramad, totalmått ca. 72 x 94 cm
Altermann, Horst (1925-1978, Düsseldorfs landskap och jaktmålare).