203984. KERAMIK, 7 delar, Uppsala Ekeby samt Gabriel keramik.
Fat på fötter, Gabriel, diameter 30 cm. Fat med elefant, diameter 20 cm. Fat med isbjörn, diameter 21 cm. Väggkruka, höjd 9 cm. 3 vaser höjd 15-23 cm.
Smärre kantnagg på krukan. Bruksslitage.