MATSKED. Silver. Mikael Hammarberg. 1764. Härnösand.

203977. MATSKED. Silver. Mikael Hammarberg. 1764. Härnösand.

Stämplad. H. MH. F. Kattfot.
Tillverkad 1764 av Mikael Hammarberg i Härnösand.
Fiolskaft.
Bomärke.
Vikt 40 gram.
Längd 19 cm.

Mikael Hammarberg 1727-1789.

Gravyr.
Smärre repor.
Någon buckla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad. H. MH. F. Kattfot.
Fiolskaft.
Bomärke.
Vikt 40 gram.
Längd 19 cm.

Mikael Hammarberg 1727-1789.

Gravyr.
Smärre repor.
Någon buckla.

Antal besök: 1 421