203977. MATSKED. Silver. Mikael Hammarberg. 1764. Härnösand.
Stämplad. H. MH. F. Kattfot.
Tillverkad 1764 av Mikael Hammarberg i Härnösand.
Fiolskaft.
Bomärke.
Vikt 40 gram.
Längd 19 cm.
Mikael Hammarberg 1727-1789.
Gravyr.
Smärre repor.
Någon buckla.