SKOLKARTA, Sovjetunionen, ca. 1960-tal.

2039099. SKOLKARTA, Sovjetunionen, ca. 1960-tal.

Karta över Sovjetunionens historiska utveckling fram till 1960-tal. Utgiven av Flemmings Verlag, Hamburg. Montage för upphängning.
Mått: ca. 254 x 190 cm, fullständig längd 268 cm.

Slitage, revor och fuktpåverkan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 430