203721. FICKUR, 2 st, silver, "Cronometro Nacional" och "Roskopf Paten". 1800-talets sista del.
Cronometro Nacional, diameter 57,5 mm, vikt 123 gram. Roskopf Paten, diameter 57 mm, vikt 112 gram. Kedja, längd 40 cm.
Slitage. Skador på urtavlorna. Repor. Märken. Bucklor.