PARTI GLASFÖREMÅL, bland annat Reijmyre.

203585. PARTI GLASFÖREMÅL, bland annat Reijmyre.

Karaff med propp ( ej tillhörande ), höjd 20 cm.
Karaff med propp, 21,5 cm.
Kristallskål Nordiska Kristall, höjd 12,5 cm.och 18 cm.
2 glasskålar Reijmyre.
5 glasassietter Reijmyre.

Bruksslitage.
Nagg i den karaffens mynning.
Några nagg i assietterna och den lilla glasskålen Reijmyre.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karaff med propp, 21,5 cm.
2 glasskålar Reijmyre.
5 glasassietter Reijmyre.

Bruksslitage.
Nagg i den karaffens mynning.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 750